Terapia Warszawa – par i małżeńska

Problemy małżeńskie lub partnerskie mogą doprowadzić do rozpadu związku, dlatego gdy nie można samodzielnie wypracować sposobu ich rozwiązania, warto udać się do terapeuty, który udzieli wskazówek pozwalających odbudować swój związek.terapia par warszawa, poradnia małżeńska warszawa, terapia dla par warszawa, terapia warszawa, terapia dzieci i młodzieży, terapia dzieci i młodzieży warszawa,  terapia par warszawa,  terapia warszawa, terapia dzieci warszawa, terapia małżeńska warszawa,

Czego można oczekiwać uczestnicząc w takich spotkaniach jak terapia par Warszawa?
Terapia par Warszawa przeznaczona jest dla osób, które pragną ochronić swój związek przed rozpadem. Początkiem zadań, które stoją przed taką parą, jest zrozumienie przyczyn pogorszenia wzajemnych relacji, możliwość przedstawienia swojego punktu widzenia na daną sprawę, co umożliwi terapeucie dotarcie do sedna kryzysu. Osoba postronna posiadająca doświadczenie zawodowe w kierunku psychologii potrafi zdiagnozować nabrzmiałe dylematy i przepracować je daną z parą.

Zdarza się, że uczestnikami terapii dla par są partnerzy, którzy nie doświadczają jeszcze nieporozumień w swoim związku, ale chcą bardziej otworzyć się i poznać swoje potrzeby i oczekiwania.Takie spotkania przygotowują ludzi do ważnych decyzji życiowych, reagowania w sytuacjach trudnych, które mogą zaburzyć prawidłowe funkcjonowanie związku.

Dla kogo przeznaczona jest terapia dla par Warszawa?

Każda osoba będąca w związku partnerskim może wiele skorzystać uczestnicząc w spotkaniach z terapeutą, praca nad znalezieniem nici porozumienia jest czasami ostatnią deską ratunku dla danego związku. Jeżeli jeden z partnerów stara się unikać wspólnego spędzania czasu i ucieka w pracę lub wybiera towarzystwo znajomych, powinna zapalić się lampka ostrzegawcza, że pora podjąć kroki w kierunku wyjaśnienia problemu.

Konflikty bardzo często burzą wzajemne kontakty, udane dotąd życie seksualne nie przynosi zadowolenia, wkrada się oziębłość i nie można nawiązać takiej relacji, która pozwoli znaleźć konsensus. Zgłaszając się na terapię dla par można zażegnać proces oddalania się od siebie i wspólnie z terapeutą poznać źródła kryzysu a na podstawie szczerych dyskusji odnaleźć drogę do siebie.

Wiele par nie potrafi ze sobą rozmawiać, gdy pojawia się problem, powstają konflikty, awantury lub tak zwane „ciche dni”, które niczego dobrego nie wnoszą w kierunku wyjaśnienia nieporozumień i uzyskania harmonii w związku. Wyrażanie swoich emocji jest ważne, ale sposób ich przekazywania wymaga czasami interwencji osoby trzeciej, specjalisty, jakim jest terapeuta, który udzieli porad jak należy się komunikować.Podczas terapii dla par partnerzy współpracują ze sobą, ich wzajemne kontakty stają się naturalne i niewymuszone, dostrzegają przyjemność ze wspólnego spędzania czasu. Terapeuta wskazuje sposoby pracy nad sobą oraz udzielania wsparcia partnerowi. Osoby zgłaszające się na terapię par chcą wrócić do takiego etapu w ich życiu, gdy w związku panowała empatia i miłość, gdy bliskość przynosiła ekscytację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *