Polacy dowiozą automatyzację procesów biznesowych szwajcarskim logistykom

Polskie oprogramowanie do obsługi procesów biznesowych

Szwajcarska firma logistyczna Planzer zastosowała polskie oprogramowanie low-code

Planzer, lider logistyki w Szwajcarii, zdecydował się na użycie polskiego narzędzia low-code od firmy Webcon, aby zautomatyzować swoje procesy biznesowe. Elastyczność, szybkość implementacji aplikacji, możliwość integracji oraz bezpieczeństwo oferowane przez krakowską firmę przekonały Szwajcarów do tego wyboru. Wdrożenie platformy przeprowadził niemiecki Partner Premium Webcon, firma VSB.

Historia i zakres działalności Planzer

Założona w 1936 roku, rodzina Planzer obsługuje złożone procesy logistyczne, dostarczając kompleksowe rozwiązania dla łańcucha dostaw we wszystkich sektorach gospodarki. Oferując nie tylko tradycyjne usługi transportu i magazynowania, firma posiada 68 oddziałów (w tym 9 poza Szwajcarią), które dostarczają swoim klientom kompleksowe rozwiązania m.in. dla e-commerce, motoryzacji, FMCG, medycyny i farmacji. Zatrudniają blisko 6 tys. pracowników.

Planzer skupia się na wykorzystaniu nowych technologii do wsparcia swojej działalności operacyjnej, co ułatwiło utworzenie odrębnej firmy odpowiedzialnej za obszar IT. Planzer szukał platformy, która umożliwiłaby szybkie wdrażanie nowych aplikacji i łatwe dostosowanie ich do dynamicznie zmieniających się warunków biznesowych. Decyzję o wyborze rozwiązania Webconu poprzedziła dokładna analiza dostępnych na rynku alternatyw.

Potwierdzenie wartości technologii low-code Webcon Webcon BPS, platforma low-code Webcon, jest kolejnym narzędziem wykorzystywanym przez dużego gracza w branży logistycznej do optymalizacji złożonych procesów biznesowych. Współpraca z uznawaną i innowacyjną marką szwajcarską potwierdza, że technologia low-code jest ceniona przez firmy z wymagającego regionu DACH jako narzędzie wspierające rozwój i ułatwiające zarządzanie zmianą.

Webcon BPS: low-code jak szwajcarski scyzoryk

Dzięki platformie low-code Webcon BPS, Planzer może tworzyć biznesowe aplikacje bez potrzeby programowania, co przyspiesza ten proces w porównaniu do tradycyjnych metod. Oprogramowanie umożliwia automatyzację zarówno procesów back-office, jak i krytycznych dla działalności firmy.

Dodatkowo, dzięki technologii InstantChange, możliwe jest łatwe i szybkie wprowadzanie zmian w już uruchomionych aplikacjach, co znacznie obniża koszty dla działów IT. Ta elastyczność była jednym z kluczowych czynników, które zadecydowały o wyborze platformy Webcon, umożliwiając szybkie dostosowanie aplikacji do zmieniających się warunków rynkowych.

Stephan Schawe, menedżer projektu ds. cyfryzacji w Planzer, podkreśla, że firma zawsze stawiała na wdrażanie nowych technologii. Tym razem szukali rozwiązania, które pozwoliłoby na szybkie tworzenie nowych aplikacji biznesowych i byłoby elastyczne, aby ułatwić zarządzanie zmianą i dostosowanie do dynamicznie zmieniających się warunków w ich branży. Wybór padł na Webcon BPS, który spełniał wszystkie te kryteria.

Zainteresował Cię ten temat? Cały artykuł znajdziesz w serwisie informacyjnym Log24 – najnowsze informacje z branży logistycznej, magazynowej i transportowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *